Książka Danuty Noszczyńskiej „Historia nie Magdaleny” jest to piękna opowieść o tym, jak kobieta budzi się z monotonnego życia i stwierdza, że jest ono lepsze od tego wcześniejszego. Akcja powieści toczy się w zmyślonej mazurskiej wsi i okolicach. Trzydziestoletnia Magdalena jest główną bohaterką tej książki. Zostaje ona porzucona przez męża dla innej kobiety.

Magdalena nie wiedząc, co ze sobą zrobić po tym dramatycznym wydarzeniu, postananawia pojechać do domu dawno niewidzianej ciotki – starej panny. Przebywając tam zaczynają prześladować ją stare koszmary z dzieciństwa oraz jakieś niezrozumiałe wizje. W tych widzeniach najważniejszą rolę odgrywa stara studnia i figurka świętego Antoniego z przydrożnej kapliczki.

Magda próbując dowiedzieć się,o co w tym chodzi, zaczyna rozumieć, że nie zna historii swojej rodziny. Niewiele wie o ciotce Matyldzie, o dziadkach, a nawet o swoich rodzicach. Podczas prób rozwikłania całej tej zagadki dowiaduje się o pewnym skandalu, którego główną bohaterką była jej ciotka w czasie swej młodości.

Na szczęście Magda nie jest sama w tym czasie. Po przyjeździe na wieś spotyka swojego kolegę z dzieciństwa, który jest dla niej wsparciem, oddanym przyjacielem i wiernym kompanem, pomocnym przy rozwiązywaniu zagadki. Ale, czy aby tyle ich łączy? Może to coś więcej niż przyjaźń?

Jeśli nie jest to Historia Magdaleny, więc czyja? Aby się tego dowiedzieć przeczytaj książkę!

I zapewniam, że warto ją przeczytać, przy niej nie będziesz się nudził.