„Bardzo biała wrona” Ewy Nowak to jedna z wielu bardzo ciekawych i wciągających książek jaką miałam okazję przeczytać. Bohaterowie książki to Natalia i Norbert – para licealistów. Chłopak ukrywa przed dziewczyną pewne aspekty swojej osobowości, jednak wszystko po jakimś czasie wychodzi na jaw. Zastanawiałam się długo po przeczytaniu tej książki, czy moi przyjaciele, koledzy, koleżanki, z którymi spędzam większość czasu nie mają przede mną tajemnic czy nie ukrywają czegoś przede mną.

Ta książka może uświadomić tym, którzy nie wiedzą, jak wygląda związek, czy ma on sens i dlaczego decydują się być z kimś, do kogo tak naprawdę nie pasują. Jest w niej mowa o przemocy wśród młodzieży, przedstawia także pierwsze związki nastolatków, w których właśnie przejawia się przemoc. Pokazuje także jak młodzież zachowuje się podczas swoich pierwszych miłości, opowiada o rozczarowaniach i niechęci do życia.

Ewa Nowak opisuje w książce problemy, których tak naprawdę unikamy, o których nie chcemy rozmawiać, bo to nie są miłe tematy, a powinniśmy rozmawiać, szczególnie z osobami doświadczonymi. Przedstawia relacje między rodziną, a znajomymi i dlaczego te relacje tak bardzo się różnią. Autorka w dobry sposób przedstawia życie i świat, który nas otacza.

Książka wywarła na mnie dobre wrażenie, bardzo mi się podobała dlatego przeczytałam ją bardzo szybko i z zapartym tchem. Pokazała mi jak zachowują się ludzie w związkach i czy moi przyjaciele są wobec mnie szczerzy i czy tak naprawdę mogę im ufać.