Agata Christie i jej twórczość są mi dobrze znane już dłuższy czas. Za każdym razem, gdy sięgam na biblioteczną półkę – w moje ręce trafia któraś z jej powieści. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że kryminały wychodzące spod pióra Agaty są jednymi z najlepszych. Zagadki, które musi rozwikłać Herkules Poirot zaskakują i niemożliwym jest przewidzieć ich finał. 

W powieści pt. „Zło czai się wszędzie” sławny detektyw Herkules Poirot odpoczywa w – równie popularnym co on sam – Hotelu Roger na Wyspie Przemytników. Z racji panującego sezonu wypoczynkowego, gości hotelowych nie brakuje. Początkowo nic nie wskazuje na pojawienie się zbrodni – ot przyjemna, wakacyjna sielanka. Jednak Poirot nawet w czasie odpoczynku ma oczy szeroko otwarte. A nuż ktoś okaże się mordercą? Niewątpliwą gwiazdą wśród gości jest panna Marshall, ognistoruda aktorka, która przykuwa na sobie spojrzenia wszystkich obecnych mężczyzn. Fakt, iż przybyła ona na wyspę z dużo starszym mężem i pasierbicą, zdaje się nie przeszkadzać jej w licznych flirtach i zalotach. Ten błogi stan rzeczy w nieoczekiwanym momencie przerywa morderstwo. Motywów jest wiele. Zazdrość, szantaż, nawet współpraca z narkotykową szajką. Razem z detektywem Herkulesem czytelnik przemierza korytarze hotelu w poszukiwaniu mordercy. Może czai się tuż za ścianą?

Pozycja „Zło czai się wszędzie” jest zdecydowanie warta uwagi, przede wszystkim ze względu na genialną intrygę, tak charakterystyczną dla stylu Christie. Rozwiązanie zagadki jest zaskakujące, przemyślane i dla zwykłego śmiertelnika – niemalże niemożliwe do odgadnięcia. Jeśli chcesz się z nią zmierzyć – sięgnij po tę powieść.

 

Gorąco polecam!

 

 

Dominika Tomkowska

DKK w Stojeszynie Pierwszym

województwo lubelskie