„…na politykę zawsze patrzę z lekkim przymrużeniem oka,

ale dokładnie wiem, gdzie jest moje szczęście na ziemi”.

Tak napisała Małgorzat Tusk w książce pt. „Między nami”. To szczęście to domek z ogródkiem w Sopocie, towarzystwo ukochanego mężczyzny oraz dzieci i wnuki.

Mimo, że część tygodnia, ze względu na stanowisko męża, spędza w Warszawie przy Parkowej, to jednak najchętniej w weekendy spotyka się w gronie rodzinnym w Sopocie, u siebie.

Książka zawiera też wiele informacji z dzieciństwa, młodości, czasów studenckich, zainteresowań i zamiłowań przyszłej pani Tusk.

Ukazuje niełatwe życie studenckiej pary (pobrali się na trzecim roku historii), wychowanie dzieci, walkę z celiakia córeczki, wyjazdy męża „za chlebem” do Niemiec i Norwegii.

Wreszcie czasy, gdy mąż stał się osobą publiczną, a potem premierem. Mimo to pani Małgorzata stara się, by życie „było po prostu zwyczajne”.

Stanisława Flis

DKK Modliborzyce