9 grudnia w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu „Książka Roku 2015″ Polskiej Sekcji IBBY.

Jury postanowiło przyznać główną nagrodę literacką i tytuł „Książka Roku 2015″:

Agnieszce Suchowierskiej za książkę dla dzieci Mat i świat – Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Małgorzacie Wardzie za książkę dla młodzieży 5 sekund do Io – Wydawnictwo Media Rodzina

Jury przyznało sześć równorzędnych wyróżnień honorowych. Otrzymali je:

Zofia Beszczyńska za książkę Królowa Ptaków – Akapit Press
Zuzanna Orlińska za książkę Stary Noe – Literatura
Danuta Parlak za książkę Obcy w lesie – Alegoria
Joanna Rudniańska za książkę Bajka o wojnie – Bajka
Katarzyna Ryrych za książkę Król – Literatura
Dorota Wieczorek za książkę Strachopolis – Skrzat

W kategorii graficznej nagrodzono Mariannę Oklejak za autorską książkę Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych oraz Pawła Pawlaka za ilustracje i opracowanie graficzne książki 13 bajek z królestwa Lailonii dla młodszych i starszych.

Nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa zarząd PS IBBY przyznał Fundacji „Jasne Strony”, działającej na rzecz rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wzrokowo oraz dzieci ze sprzężeniami

Więcej na stronie Instytutu Książki