Logo DKK

zapraszają na spotkanie autorskie

Gościem Biblioteki i DKK będzie

Joanna Jodełka

Joanna Jodełka (ur. 1973) – polska pisarka związana z Poznaniem, gdzie ukończyła studia na wydziale historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Zadebiutowała w 2009 r. powieścią kryminalną Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach, za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru. Kolejne powieści autorki to: Grzechotka (2011), Kamyk (2012), Ars Dragonia (2014), Kryminalistka (2015),  Wariatka (2016), Rektorski czek (2019), Córka nieboszczyka (2020). W 2017 roku opublikowała przewodnik po wielkopolskich kościołach i pałacach Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom.

Joanna Jodełka pisze także wiersze i piosenki. Otrzymała stypendium literackie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz drugie – Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej (na rozwinięcie projektu scenariusza filmu o Józefie Piłsudskim).

Powieść Joanny Jodełki 2 miliony za Grunwald, którą opublikowała w 2019 roku,
jest inspirowana okupacyjnymi losami „Bitwy pod Grunwaldem” Jana Matejki

Zapraszamy na spotkanie

12 lipca (wtorek) 2022, godz. 17.00