Dzisiaj odkryjecie największy skarb na świecie!

Zapraszamy do dalszej zabawy z piratami! Dziś rodzic powinien przygotować: książkę o piratach -nadal polecamy Burzliwe dzieje pirata Rabarbara Wojciecha Witkowskiego (do przeczytania tu: http://cyfroteka.pl/ebooki/Burzliwe_dzieje_pirata_Rabarbara-ebook/p0207891i020 ). W zastępstwie może być dowolna książka o piratach z domowej biblioteczki lub krótka bajka, np. Jake i piraci z Nibylandii.

Dodatkowo potrzebne będą: dowolne zabawki, z których trzeba przygotować tor przeszkód lub szlak do skarbu według własnych upodobań. Można to zrobić także z pomocą żółtej taśmy malarskiej – przykleić krótkie kawałki na podłodze. Będzie to droga do tajemniczego skarbu. Jeśli jest taka możliwość, można wydrukować rysunek skrzyni skarbów, aby na koniec dziecko go pokolorowało. I najważniejsze. Potrzebna będzie skrzynka lub zamykane pudełko, do którego trzeba włożyć małe (lub średnie) lusterko.

Przebieg zabawy:

Wspólne czytanie rozdziału Burzliwych dziejów pirata Rabarbara lub innej książki. Rozmowa o przeczytanym fragmencie.

Rodzic proponuje dzieciom wyprawę w poszukiwaniu skarbu, mówiąc: Dzisiaj odkryjecie największy skarb na świecie! Dzieci wyruszają na przygotowany przez rodzica (lub wspólnie) tor przeszkód/ szlak prowadzący do skarbu. Rodzic może dopingować dzieci, w zabawnej formie komentować to co się dzieje podczas szukania skarbu. Dzieci znajdują SKARB: na końcu arcytrudnej i niebezpiecznej trasy czeka rodzic, który trzyma w rękach skrzynkę/pudełko i każdemu odkrywcy pozwala zajrzeć do środka, aby zobaczył skarb. W środku jest lusterko- dziecko widzi swoje odbicie.

Rodzic mówi dziecku, że to ono jest największym skarbem na świecie, dla siebie, dla rodziców, dla całej rodziny i społeczności. Czas na przytulanie!

Na koniec dziecko koloruje skrzynię skarbów, a rodzic pisze na niej imię dziecka. Proszę pamiętać, że skrzynia jest zatopiona, więc dookoła pływają ryby i wodorosty, a tło jest morskie 😉

Takie prace powstały w Oddziale dla dzieci:

Jak zwykle, zapraszamy do dzielenia się efektami pracy pod postem na naszym profilu na portalu Facebook

Do zobaczenia za tydzień!