Konferencja „Ponadczasowość idei korczakowskich” zorganizowana 2 lutego 2012 r. przez WBP im. H. Łopacińskiego-Dział Instrukcyjno-Metodyczny w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka została wpisana do kalendarza obchodów Roku Korczaka, dostępnego na stronie www.2012korczak.pl.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wyraził zgodę na używanie nowego, oficjalnego znaku Roku Janusza Korczaka.

Prezentację i towarzyszący jej scenariusz zamieszczono na stronie WBP (kliknij tutaj) w celu pobierania przez zainteresowane placówki i dalszego propagowania, m.in. poprzez: lekcje biblioteczne, konkursy literackie i plastyczne, pogadanki, prelekcje, dyskusje na temat praw dzieci. Istnieje również możliwość zaproszenia autorki na szkolenia do placówek terenowych (terminy do uzgodnienia).