Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki oraz pracowników działów gromadzenia zbiorów na VIII Lubelskie Targi Książki.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2014 r. w WBP, ul. Narutowicza 4, sala konferencyjna -1.

Program:

10.00     Zbiory specjalne Multimedialnego Centrum Historii Tarnogrodu Miejskiej Biblioteki Publicznej – dyrektor Joanna Puchacz, laureatka drugiego miejsca konkursu ZG SBP „Mistrz promocji czytelnictwa 2013”

10.40 Program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – informacja o kryteriach i zasadach rozdziału dotacji

11.00     VIII Lubelskie Targi Książki

– wręczenie Wawrzynu Pawła Konrada laureatom konkursu „Książka Roku 2013”
– wręczenie Białego Papirusa Darczyńcom Biblioteki
– otwarcie wystawy pokonkursowej „Książka Roku 2013”
– poznanie oferty wystawców z możliwością zakupu

13.00     Promocja książki Architektura Dzielnicy Uniwersyteckiej w Lublinie – spotkanie z Izą Pastuszko, prawnikiem i historykiem sztuki

Zgłoszenia telefoniczne przyjmuje Dział Instrukcyjno-Metodyczny
do dnia 11 czerwca (środa), tel. 81 528-74-20.
Uczestnicy szkolenia przyjeżdżają na koszt instytucji delegujących.