Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza bibliotekarzy województwa lubelskiego na szkolenie z obsługi systemu bibliotecznego MAK+, które poprowadzi Szymon Sokół z Instytutu Książki.

Program:

1.      Opis bibliograficzny – dodatkowe pola formatu MARC21: słowa kluczowe, uwagi – jak ułatwić czytelnikowi odnalezienie książki?

2.      KHW – Kartoteka Haseł Wzorcowych – edycja i rozbudowa

3.      Zachowania czytelnicze – gdzie szuka współczesny czytelnik?  Omówienie OPAC w MAK+

4.      Wypożyczalnia (prawie) automatyczna – wypożyczanie i rejestracja czytelników. Kiedy i jak zacząć wypożyczać? Gdzie realizować zapytania czytelnicze?

5.      Dziennik Biblioteki Publicznej – statystyki automatyczne – w jaki sposób
są generowane w systemie?

6.      Jak katalogować w systemie MAK+ inne rodzaje zbiorów? (audiobooki, filmy, artykuły)

Szkolenie odbędzie się w siedzibie WBP ul. Narutowicza 4 w – Galerii, w dniu

27 października w godz. 10.00-15.00. Udział w szkoleniu wymaga telefonicznego zgłoszenia do 20 października 2016 r.

Dział Instrukcyjno-Metodyczny:  tel.  81 52 87 420.

Uczestnicy szkolenia przyjeżdżają na koszt instytucji delegujących.