Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza dyrektorów bibliotek gminnych, miejsko-gminnych, miejskich i powiatowych oraz przedstawicieli władz samorządowych na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”.

Spotkanie poprowadzi wicedyrektor Instytutu Książki Ryszard Skrzypczak.

Do aplikowania do Programu uprawnione są samorządowe instytucje kultury – gminne biblioteki publiczne będące samodzielnymi instytucjami kultury oraz gminne instytucje kultury, w skład których wchodzą biblioteki publiczne, dla których organem założycielskim są odpowiednio: gmina wiejska i gmina miejsko-wiejska bez ograniczenia liczby mieszkańców oraz gmina miejska do 50 tys. mieszkańców.

Dotacja przyznawana jest na remont, przebudowę, rozbudowę i budowę oraz wyposażenie budynków bibliotek podnoszące ich standard. Minimalna kwota dofinansowania wynosi 50 000 zł, maksymalna zaś 2 000 000 zł. Wkład własny wynosić musi minimum 25% całości zadania. Kolejny termin naboru to 31 maja 2017 r.

Lubelszczyzna jest liderem w aplikowaniu do Programu oraz jego poprzednika – Programu „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”. W latach 2011-2016 na 36 inwestycji biblioteki województwa lubelskiego otrzymały łączną kwotę 29 829 721 zł.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie WBP ul. Narutowicza 4 w Galerii (II piętro)
18 maja 2017 r. o godz. 11.30. Prosimy o potwierdzenie obecności do 12 maja, pod numerem telefonu 81 528 74 21. Uczestnicy szkolenia przyjeżdżają na koszt instytucji delegujących.

Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu oraz wcześniejszego zapoznania się z regulaminem Programu i pozostałymi dokumentami dostępnymi na stronie http://www.instytutksiazki.pl/infrastruktura-2016,biblioteki.html oraz przygotowania ewentualnych pytań i wątpliwości.