Lublin, 29 sierpnia 2018 r.

DIM 710-1/6/18

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie organizuje trzydniowe szkolenie wyjazdowe w ramach zadania „Od Projektu do efektu: skuteczne zarządzanie = nowoczesna biblioteka” współfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”. Do udziału zapraszamy kadrę kierowniczą bibliotek publicznych województwa lubelskiego (w szczególności powołanych w ostatnim okresie dyrektorów bibliotek powiatowych, miejskich, miejsko-gminnych i gminnych).

Pierwszy dzień (11 września 2018 r.) obejmować będzie warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Bibliotekarze poznają strukturę organizacyjną, nowoczesny sprzęt wykorzystywany w bibliotece oraz szczegóły organizacji oryginalnych przedsięwzięć, m.in.: Mikroświat zabawy, Uniwersytet Bibliotecznych Żaków, Biblioteka Młodych, Akademia Rodzica, Edukacja przez całe życie, Perspektywa dla Ambitnych!, Nocny Maraton Wiedzy, Noc Maturzystów, Aleja Pisarzy.

Drugi dzień (12 września 2018 r.) wypełnią zajęcia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Bibliotekarze zapoznają się z oryginalną strukturą organizacyjną oraz zapoznają się z działaniami biblioteki: Lotną Czytelnią, Małopolskim Studiem Komiksów, Krakowskim Czwartkiem Kulturalnym, Skarb w bibliotece?, Książkowy kompas, Biznes z Małopolską w tle, Klub Mówców, Szkoła @ktywnego Seniora. Uczestnicy poznają zasady wykorzystania wolontariatu w pracy biblioteki w ramach programu Erasmus+.

Trzeci dzień (13 września 2018 r.) obejmą zajęcia w Artetece w Krakowie. Uczestnicy poznają nowoczesne wyposażenie placówki oraz sposoby jego wykorzystania. Zapoznają się z oryginalnymi działaniami podejmowanymi w Artetece: DIY Działaj!, Muzyka niejedno ma imię, Jak wejść do aparatu?, Poznaj świat animacji, Od papieru do ekranu, Czym jest literatura?, Konwersacje językowe.

Uczestnicy szkolenia będą mieli zapewnione wyżywienie, autokar, ubezpieczenie         i nocleg w hotelu „Żaczek” w Krakowie. Uczestnicy dojeżdżają na miejsce zbiórki na koszt instytucji delegujących.

Zapisy przyjmujemy do dnia 5 września 2018 r. pod nr telefonu 81 528-74-21. Prosimy także o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych (Załącznik1) oraz przesłanie podpisanej skanu zgody na ich przetwarzanie (Załącznik2).

Liczba miejsc ograniczona!

Program szczegółowy

11 września 2018 r.

8.00 – wyjazd z Placu Zamkowego w Lublinie