Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza bibliotekarzy województwa lubelskiego na szkolenie z obsługi systemu bibliotecznego MAK+, które poprowadzi Szymon Sokół z Instytutu Książki.

Program:
  1. RODO a MAK+ co zmieniło się po 25 maja 2018 r.
  2. Opis bibliograficzny – dodatkowe pola formatu MARC21: słowa kluczowe, uwagi – jak ułatwić czytelnikowi odnalezienie książki?
  3. Raporty – księga inwentarzowa, protokół komisji do spraw ubytków, struktura wpływu, struktura ubytków – omówienie
  4. Wypożyczalnia (prawie)automatyczna – wypożyczanie i rejestracja  czytelników. Kiedy i jak zacząć wypożyczać? Gdzie realizować zapytania czytelnicze?
  5. Dziennik Biblioteki Publicznej – statystyki automatyczne – w jaki sposób są generowane w systemie?

Szkolenie odbędzie się w siedzibie WBP ul. Narutowicza 4 w Galerii WBP, 28 listopada w godz. 10.00-14.00. Zgłoszenia telefoniczne przyjmuje Dział Instrukcyjno-Metodyczny do 20 listopada pod nr tel. 81 52 874 20. Uczestnicy szkolenia przyjeżdżają na koszt instytucji delegujących.